Достапни линкови

Шефот на норвешката дипломатија Јонас Гар Сторе во Скопје


Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка Јонас Гар Сторе
Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка Јонас Гар Сторе, кој се наоѓа во посета на Македонија, денеска ќе се состане со шефот на дипломатијата Антонио Милошоски. Се очекува да бидат разменети мислења за билатералната соработка и за можностите за нејзино унапредување, како и за интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.
Министрите за надворешни работи Милошоски и Гар Сторе ќе го потпишат Договорот за одбегнување на двојно оданочување и за заштита од фискална евазија по однос на даноците на доход помеѓу Македонија и Норвешка.
XS
SM
MD
LG