Достапни линкови

Ирански државјани киднапирани во Авганистан


илустрација
Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи изјави дека 12 инженери биле киднапирани во Авганистан. Рамин Мехманпараст рече дека иранските инженери работеле во градежна фирма во провинцијата Фарах. За сега не се познати дополнителни детали за настанот, но иранската амбасада во Кабул и авганистанската амбасада во Техеран го разгледуваат случајот.
XS
SM
MD
LG