Достапни линкови

Силите на Гадафи продолжуваат со бомбардирањата


Либијските бунтовници соопштија денеска дека силите лојални на Моамер Гадафи продолжиле да го гранатираат градот Мисрата, кој е единствениот град што е под контрола на бунтовниците. Во вчерашните бомбардирања загинале 17 луѓе, а околу 100 биле повредени, тврдат бунтовниците. Силте на Гадафи јапродолжиле офанзивата и во источниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG