Достапни линкови

Самоубиствен напад во авганистанското министерство за одбрана


Бомбаш самоубиец детонирал експлозив во зградата на министерството за одбрана на Авганистан во Кабул. Портпарол на полицијата во Кабул го потврди инцидентот, но не даде други детали.
XS
SM
MD
LG