Достапни линкови

Вашингтон ги финансирал противниците на сиријскиот претседател Асад


Американскиот стејт департмент тајно ги финансирал противниците на сиријскиот претседател Башар Ел Асад, се вели во дипломатската комуникација што преку Викиликс, ја објавува весникот Вашингтон Пост. Пари добивале сиријците во егзил кои го раководеле сателитскиот канал Барада, со седиште во Лондон, како и други опозициони групи во Сирија. Според весникот, не е јасно дали сеуште Вашингтон ги финансира противниците на Асад.
XS
SM
MD
LG