Достапни линкови

Тензиите меѓу Иран и арапските земји ги креирал Вашингтон, смета Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ги обвини Соединетите Држави дека сакаат да креираат тензии меѓу Иран и арапските земји, оценувајки дека тој обид ќе пропадне. Ваквата реакција на Ахмадинеџад доаѓа откако вчера земјите од Заливот, на состанокот во Ријад, го обвинија Иран дека се меша во нивните внатрешни работи и побараа од Техеран да престане со провокациите.
XS
SM
MD
LG