Достапни линкови

Американски пратеници во посета на Ирак


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи и спикерот на Претставничкиот дом на САД Џон Бонер, на средба во Багдад
Група американски пратеници го посетија Ирак за да ја изразат американската посветеност на напорите за обнова на земјата. Пратениците се сретнаа со премиерот Нури Ал Малиќи, американскиот амбасадор во Ирак, Џејмс Џефри, и со високи воени претставници. Делегацијата беше предводена од спикерот на Претставничкиот дом Џон Бонер.
XS
SM
MD
LG