Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со слаб дожд


Времето ќе биде променливо облачно со слаби врнежи од дожд, особено на југот на земјата. Ќе дува ветер од североисточен правец. Утринската температура се движи од еден до седум степени, а дневната од 11 до 18 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG