Достапни линкови

Кетрин Ештон во посета на Саудиска Арабија


Шефот за надворешна политика на Европската унија Кетрин Ештон пристигна во Рија на дводневна посета на Саудиска Арабија. Првата посета на Ештон во земјата е дел од нејзината регионална тура на арапскиот свет. Предвидени се средби со Кралот, како и со други високорангирани функционери.
XS
SM
MD
LG