Достапни линкови

Укинати рестрикциите на струја во Таџикистан


Властите во Таџикистан соопштија дека ги укинале сите рестрикции на електрична енергија. Сите региони во земјата сега имаат стабилен струен напон 24 часа. Во земјата често се воведуваат рестрикции за електрична енергија, посебно зимно време. Вообичаено, кон крајот на март, се прекинува со рационализацијата на потрошувачката на струја.
XS
SM
MD
LG