Достапни линкови

Украински пратеник загина во сообраќајка


Николај Лисин, пратеник во украинскиот парламент, загина во сообраќајка денеска. Неговото возило излетало од пат во близина на Киев и удрило во билборд. За сега нема дополнителни информации за настанот. Лисин беше познат бизнисмен во Украина.
XS
SM
MD
LG