Достапни линкови

Тројца војници од ИСАФ загинаа во Авганистан


Тројца припадници на мисијата ИСАФ во Авганистан загинаа во две експлозии денеска. Соопштението од НАТО следи по вчерашниот инцидент, во кој бомбаш самоубиец уби петорица странски и четворица авганистански војници.
XS
SM
MD
LG