Достапни линкови

Антивладини протести во Србија


последните протести во Белград се одржаа на 25 март во организација на синдикалните здруженија
Масовни антивладини протести се одржуваат во Белград денеска. Насобраните приврзаници на опозицијата се бунат против се` подлабоката економска криза и наводната корумпираност на власта. Демонстрантите, многумина од кои со автобуси беа превезени до главниот град на Србија, маршираат со знамиња и банери и извикуваат слогани против владата. Од српската Прогресивна партија, кои се организатори на демонстрациите, се заканија дека ќе продолжат со протести се` додека не се распишат предвремени избори.
XS
SM
MD
LG