Достапни линкови

Клинтон во посета на Јужна КорејаАмериканскиот државен секретар Хилари Клинтонпристигна денеска во Јужна Кореја на разговори за нуклеарната програма на Северна Кореја, билатералните односи, како и за помошта што и е потребна на Јапонија по катастрофалниот земјотрес. Предвидено е Клинтон од Сеул да замине и во посета на Јапонија.
XS
SM
MD
LG