Достапни линкови

Сирија во очекување на реформи


Претседателот на Сирија Башар Ел Асад денеска се очекува да има обраќање во врска со новата влада во земјата. Владата, на чие чело е премиерот Адел Сафар се очекува да спроведе реформи. Во меѓувреме, државните медиуми јавија дека за време на вчерашните протести во Сирија, еден полицаец бил убиен.
XS
SM
MD
LG