Достапни линкови

Двајца руси се самозапалиле во протест против бирократијата


Двајца руси денеска починале откако се самозапалиле во протест против бирократските постапки. Едниот од нив се самозапалил во судница во градот Краснојарск откако му биле одземена возачката дозвола. Во вториот случај човекот се самозапалил во болница како протест поради тоа што докторите не му дале потврда дека тој бил неспособен за работа.
XS
SM
MD
LG