Достапни линкови

Нови протести во Сирија


Илјадници луѓе демонстрирале денеска во неколку градови во Сирија. Според очевидци, во градот Дара околу 10 илјади луѓе извикувале слобода, слобода, а анти-валдини собири имало и во некои места во близина на главниот град Дамаск. Организации за човекови права тврдат дека во досегашните протести во Сирија загинале над 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG