Достапни линкови

Тадиќ: изборите во Србија по статусот кандидат за ЕУ


Српскиот претседател Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ оцени дека парламентарните избори во Србија треба да бидат распишани откако Брисел ќе и даде статус на кандидат за прием во Европската унија, е соопштено од неговиот кабинет. Тадиќ кој синоќа во Белград разговарал со претседателот на Српската народна партија Томислав Николиќ оценува дека ултиматумите, заканите и лицитирањето со дaтуми за избори се целосно неприфатливи.
XS
SM
MD
LG