Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Сирија


Во Сирија и денеска, на редовната муслиманска петочна молитва, се очекуваат протести. Претседателот Башар ал Асад во обид да ги смири тензиите наименува нова влада и нареди ослободување на приведените демонстранти. Според некои наводи на групите за човекови права, во текот на протестите биле убиени 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG