Достапни линкови

Укинати европските санкции за Муса Куса


Муса Куса
Поранешниот министер за надворешни работи на Либија Муса Куса веќе не е подложен на финансиски санкции од Европската унија, соопштија денеска од британската Влада. Куса ја напушти Либија на 30 март и замина за Лондон, во бегство од режимот на лидерот Муамар Гадафи. Како што јавија медиумите, потегот на Куса е знак на подршка за бунтовничкото движење во северноафриканската земја.
XS
SM
MD
LG