Достапни линкови

Офанзива на пакистанската војска против талибанските милитанти


Од последниот бомбашки напад на талибанските милитанти на 4 овој месец. Осуммина загинаа
Пакистанските воени трупи и парамилитарни сили ги нападнале талибанските милитанти во Мохманд денеска, во близина на авганистанската граница. Владин претставник изјави дека најамалку 18 милитанти биле убиени а 25 се повредени во операцијата во која биле вклучени и хеликоптери и борбени авиони. Пакистанската војска ги зачести офанзивите во селата во близина на границата со Авгтанистан против талибанците и милитани поврзани со терористичката Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG