Достапни линкови

Горбачов се опоравува во Минхен, по двочасовна операција


Михаил Горбачев
Поранешниот претседател на Советскиот Сојуз, Михаил Горбачов се оперираше во Минхен, Германија. Неговиот хирург Михаел Мајер во писмена изјава вели дека неговиот пациент „брзо се опоравува“. Осумдесетгодишниот Горбачов би требало да лежи во болницата уште неколку дена, по што ќе замине од Минхен. Операцијата, која беше извршена пред пет дена, траела два часа.
XS
SM
MD
LG