Достапни линкови

ЕУ замрзна сметки на ирански функционери


Европската Унија денеска ги замрзна сметките на 32-ца ирански полицајци, офицери, судии и други личности, обвинувајки ги дека се вмешани во кршење на човековите права против анти-владини демонстранти, новинари, активисти и студенти. Унијата го објави и списокот со имињата на иранците кои се под санкции.
XS
SM
MD
LG