Достапни линкови

Тројца полицајци загинаа во самоубиствен напад во Авганистан


Најмалку тројца бомбаши самоубијци нападнале еден полициски тренинг-центар во авганистанската провинција Пактиа. Според локалните власти, во нападот загинале тројца полицајци, а уште двајца биле повредени.
XS
SM
MD
LG