Достапни линкови

Уапсен Американец во Северна Кореја


Северна Кореја потврди дека во ноември минатата година уапсила еден Американец, на кого ќе му се суди. Станува збор за Јун Јонг Сун, кој наводно ја признал вината, но не е соопштено за што. Неделава, американскиот Стејт Департмент соопшти дека американски државјанин е уапсен во Северна Кореја и го повика Пјонг Јанг да го ослободи.
XS
SM
MD
LG