Достапни линкови

Петров на состанок во Берлин за Авганистан


Заменик министер за надворешни работи Зоран Петров
Македонскиот заменик министер за надворешни работи Зоран Петров денеска во Берлин ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на членките на НАТО и земјите кои учествуваат во мисијата ИСАФ во Авганистан. Според МНР на средбата ќе стане збор за актуелните состојби во Авганистан и претстојните активности во рамки на мисијата ИСАФ, со акцент врз спроведувањето на процесот на транзиција, како што е предавањето на надлежностите и одговорноста за безбедносната состојба во земјата на авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG