Достапни линкови

Самит на лидерите на Брикс во Кина


Лидерите на најголемите и најбрзите растечки економии познати како блокот Брикс ќе се состанат денеска на кинескиот остров Хаинан. Во состав на организацијата се Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка. Заедно тие земји сочинуваат над 40 насто од популацијата во светот, како и речиси една петина од неговиот бруто домашен производ.
XS
SM
MD
LG