Достапни линкови

Франција и Британија со зголемени воздушни напади на Либија


Експлозија при воздушен напад на Либија
Француските владини лица соопштија дека земјата се сложила со Британија заедно да се обидат да ги зголемат воздушните напади на силите на либискиот претседател Моамер Гадафи за да им помогнат на бунтовниците да се стават крај на неговиот режим. Соопштението е по разговорите во Париз меѓу францускиот претседател Никола Саркози и британскиот премиер Дејвид Камерун.
XS
SM
MD
LG