Достапни линкови

Победи на Реал Мадрид и Шалке


Пласман помеѓу најдобрите 4 екипи во елитното фудбалско натпреварување по четвртфиналните дуели во Лигата на шампионите обезбедија Шалке и Реал Мадрид. Актуелниот европски шампион Интер и по втор пат беше поразен во двомечот со Шалке со резултат од 2:1. Реал Мадрид оствари победа против Тотенхем и на вториот натпревар со минимални 1-0.
XS
SM
MD
LG