Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец особено претпладне. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од седум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, а претпладне ветровито. Утринската ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG