Достапни линкови

Бунтовниците финансиски да се подржат, се согласија лидерите во Катар


Гадафи да си оди а бунтивниците да добијат финансиска помош, се согласија лидерите на 40 земји кои денеска се состанаа во Катр. Во заедничкото соопштение по состанокот во Доха се вели дека Гадафи и неговиот режим загубиле секаков легитимитет, и на Либијсците треба да им се даде сами да си ја одредуваат иднината. Контакт групата исто така се согласила за воспоставување на „привремен финансиски механизам“ за помош на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG