Достапни линкови

Кондарко потпиша свечена изјава како нов претседател на ДИК


Борис Кондарко
Новоизбраниот претседател на Државната изборна комисија Борис Кондарко очекува фер и демократски изборен процес и најави дека тоа ќе биде приоритет за Комисијата. „Ќе направиме се` за да се обесхрабри но и оневозможи кој ќе помисли или ќе се обиде да го изигра законот. Нема да премолчиме и да правиме разлики кон никого“ рече Кондарко по потпишувањето на свечената изјава во македонското Собрание. Тој најави дека негов приоритет ќе биде и пречистувањето на Избирачкиот список.
XS
SM
MD
LG