Достапни линкови

Самоубиствен напад во Авганистан


Бомбаш самоубиец денеска извршил напад на собир на племенски старешини во авганистанската источна провинција Кунар, при што загинале десет луѓе. Оваа провинција се граничи со Пакистан и претставува едно од главните упоришта на талибанците и на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG