Достапни линкови

Протести во Јемен: еден загинат, четворица повредени


Јеменските безбедносни сили денеска отвориле оган врз демонстрантите во градот Аден, при што еден загинал, а четворица други биле ранети, јавуваат агенциите. Протести против претседателот Абдула Салех денеска имало и во главниот град Сана.
XS
SM
MD
LG