Достапни линкови

Клинтон бара од арапските земји да прифатат реформи


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека останува нејасно дали земјите од арапскиот свет ќе спроведат политички и економски реформи или Арапската пролет ќе остане привид без вистински промени. Говорејќи на годишниот Форум Соединети држави Муслимански свет што се одржа во Вашингтон Клинтон побара од земјите во регионот да прифатат реформи со што ќе се покаже дека долгата арапска зима завршува.
XS
SM
MD
LG