Достапни линкови

Во Северна Кореа уапсен американец


Американскиот Стејт департмент потврди дека еден американец бил во затвор во Северна Кореа и оти е побарано негово ослободување поради хуманитарни причини. Стејт департментот не го соопшти идентитетот на американецот, ниту пак подробности за неговото апсење. Тој бил посетен од преставници на шведската амбасада во Пјонгјанг. Содеинетите држави немаат дипломатски односи со Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG