Достапни линкови

Министерот за одбрана Коњановски во Полска


Зоран Коњановски, министер за одбрана
Министерот за одбрана Зоран Коњановски кој престојува во дводневна официјална посета на Полска денеска во Варшава ќе се сретне со неговииот полски колега Богдан Клих. Средбата, како што е соопштено, ќе биде искористена за натамошно продлабочување на воспоставените билатерални релации во делот на одбраната во сите сфери, вклучувајќи ја и одбранбената индустрија.
XS
SM
MD
LG