Достапни линкови

Манчестер Јунајтед и Барселона во полуфиналето


Лионел Меси стрелец на голот за Барселона
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Барселона се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето, Манчестер и дома го совлада Челзи, овојпат со 2:1, додека Барселона повторно го победи Шахтјор- во Доњецк беше 1:0 за Каталонците.
Вечер се играат другите два меча од четвртфиналето. Се среќаваат Шалке- Интер и Тотенхем- Реал Мадрид.
XS
SM
MD
LG