Достапни линкови

Сиријската војска пукала и апсела во Банинас


тенкови во близина на Банинас
Сиријските безбедносни сили интервенирале во пристанишниот град Банинас денеска, при што се слушале истрeли од огнено оружје, сведочат активисти за човекови права и очевидци. Армирани возила пристигнале во населеното место, вооружените сили пукале, упаѓале во куќи и апселе луѓе, сведочат жителите. Банинас е населено место лоцирано на десет километри од градот Баида, каде најмалку четворица демонстранти беа убиени во неделата.
XS
SM
MD
LG