Достапни линкови

Претседателот на ЕУ Ромпуј во посета на Атина


Хераман Ван Ромпуј
Претседателот на Европската унија Херман ван Ромпуј денеска 'ќе пристигне во Атина, каде ќе се сретне со премиерот Јоргос Папандреу и со претседателот Каролос Папуљас, јавуваат грчките медиуми. Според најаваата тој ќе се сретне и со и со лидерот на опозицијата Андонис Самарас.
XS
SM
MD
LG