Достапни линкови

Средба на шефовите на пакистанската разузнавачка служба и ЦИА


Шефот на пакистанската разузнавачка служба генерал Ахмед Шуја Паша се сретнал денеска во близина на Вашингтон со шефот на ЦИА Леон Панета. Тие разговарале за пакистанските барања за поголем надзор врз американските разузнавачки опeрации на пакистанската територија. Потпаролот на ЦИА соопшти дека состанокот во штабот на ЦИА поминал продуктивно и дека односите меѓу двете разузнавачки служби остануваат и натаму на „солидно ниво“. Состанокот следува откако односите меѓу двете служби претпреа серизони притисоци по низа инциденти.
XS
SM
MD
LG