Достапни линкови

Временска прогноза – сончево со слаб ветер


Денеска не очекува сончво време со умерена облачност а во текот на денот с е очкеува да дува слаб ветер. Температурата денеск ќе околу 6 степени во утринските часови додека дневата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје и околината слично времето, ќе биде сончево со умерена облачност и малку ветер. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 20 степен.
Од среда може да се очекува промена на временската состојба. Ќе преовладува повремено облачно и се уште топло време со повремени врнежи од дожд, наместа проследени со грмежи и засилен ветер. Врнежите локално ќе бидат поинтензиви, а во западните и во северните делови се очекува да заврнат повеќе од 20 литри на метар квадратен. Во вечерните и во ноќните часови ќе има нагло опаѓање на температурата поради продор на студен воздух од север.
Во северните делови и на планините и на некои повисоки места ќе има услови за врнежи од снег.
XS
SM
MD
LG