Достапни линкови

Гагарин - Вселенски херој и поп икона


Од моментот кога советскиот космонаут Јуриј Гагарин стана првиот човек во Вселената, на 12 април 1961 година, тој прерасна во жива легенда. Но, тој, исто така, се покажа како трајна инспирација за советската поп-култура.

XS
SM
MD
LG