Достапни линкови

Две експлозии во Фалуџа, 5-мина загинати


Две бомби експлодирале во ирачкиот град Фалуџа при што најмалку 5 лица загинале, а 10-мина биле повредени. Според ирачкото министерство за внатрешни работи, експлозивот бил сместен во дав автомобила и активиран речиси симултано.
XS
SM
MD
LG