Достапни линкови

Нов земјотрес од 7,1 степен во Јапонија


Нов земјотрес со јачина од 7,1 степен ја погоди денеска Јапонија, точно на еден месец од катастрофалниот и цунамито што уследи по него. Веднаш е издадено и предупредување за можно цунами.
XS
SM
MD
LG