Достапни линкови

Нова координација кај Вељаноски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
За денеска во 10 часот претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељановски закажа нова координација со потпретседателите на Собранието и координаторите на пратеничките групи. На неколкуте последни координации кај Претседателот на Собранието, не присуствуваа опозициските партии кои го бојкотираат Парламентот.
XS
SM
MD
LG