Достапни линкови

Насилствата во Сирија продолжуваат


Антивладини протести во Сирија
Во најновите насилства во Сирија, се убиени најмалку четворица демонстранти и девет припадници на безбедносните сили. Извештаите не можат да бидат независно потврдени, затоа што Сириската влада го ограничи медиумското покривање на настаните, а на многу странски новинари им е наредено да ја напуштат земјата.
XS
SM
MD
LG