Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и ветровито


Времето денеска ќе биде сончево со мала, a во источните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура се спушти помеѓу минус еден и пет, а дневната ќе достигне од 10 до 17 степени. Во Скопје дневната температура ќе достигне 14 степени.
XS
SM
MD
LG