Достапни линкови

Миса во Скопје за покојниот полски претседател Качински


Во организација на Амбасадата на Република Полска денеска ќе се одржи меморијална миса по повод едногодишнината од авионската несреќа во близина на Смоленск во која загина полскиот претседател Лех Качински.
Мисата ќе ја одржи на полски јазик капеланот на Полскиот воен контингент во составот на КФОР во Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“.
XS
SM
MD
LG