Достапни линкови

Времето денеска: сончево со повремена облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието и засилен северозападен ветер. Утринската температура се движи меѓу нула и девет степени, а дневната меѓу 12 и 18.
Во Скопје времето ќе биде сончево и ветровито. Утринската температура се спушти до четири, а дневната ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG